18.Лют.2015

“Челсі” добився прийнятною нічиєї в Парижі

rp_images-24-150x1501.jpgПротистояння “ПСЖ” і “Челсі” легко можна було уявити в півфіналі Ліги чемпіонів, а в найсміливіших фантазіях навіть у фіналі. Однак жеребом найбільш престижного клубного турніру планети не чужий сарказм, а тому паризький і лондонський клуби, в минулому році зустрічалися у чвертьфіналі, тепер змушені боротися за право подолати перший раунд плей-офф.

Подібного жеребом були раді ні в “ПСЖ”, ні в “Челсі”, особливо на тлі пари “Порту” – “Базель”, яка навіювала почуття несправедливості на багатьох учасником 1/8 фіналу. Команда Лорана Блана хоч і програла боротьбу за перше місце в групі “Барселоні”, явно розраховувала отримати в суперники одного з фаворитів турніру, тоді як дружина Жозе Моурінью обійшла всіх в своєму квартеті вже точно ні для того, щоб нарватися в першому ж раунді на один з найбагатших і амбітних клубів Європи. Іншими словами, невдоволення мало місце бути, тільки от сам факт від цього не змінювався – “ПСЖ” і “Челсі” необхідно було битися один з одним за путівку в чвертьфінал.

Як і рік тому, перша частина протистояння повинна була відбутися на “Парк де Пренс”. Тоді парижани зуміли виграти з рахунком 3: 1, але для загального успіху їм цього не вистачило, і наставник чемпіона Франції Лоран Блан повинен був прекрасно пам’ятати це. Пропущений будинку м’яч дорого обійшовся парижанам на “Стемфорд Брідж”, а тому напередодні гри місцева преса відзначала, що “ПСЖ” дуже важливо не просто добитися успіху в першій грі, але і не пропустити. Намагатися реалізувати це завдання парижанам предстояла без ряду травмованих гравців, що ще більше її ускладнювало.HollyDolly

“ПСЖ”, в опорній зоні у якого з’явився Давид Луїс, на правах господарів спробував активно почати зустріч, проте “Челсі” спокійно впорався зі стартовими потугами парижан, у зв’язку з чим гра досить швидко перемістилася в центр поля. До результату десятої хвилини вже здавалося, що команда Жозе Моурінью взяла гру під свій контроль, коли підопічні Лорана Блана ледь не відкрили рахунок. Гості обрізалися в середині поля, а господарі в пару передач зрозумів контратаку: Ібрагімович кинув м’яч наліво Кавані, Едінсон не став поспішати, витримав паузу, і навісив точно на Матюїді, який пробив головою – Куртуа врятував! “Челсі” не зміг розрядити ситуацію, “ПСЖ” швидко перехопив м’яч і провів другу хвилю атаки, але голкіпер лондонців і раніше був напоготові, впоравшись з ударом Ібрагімовича.

Огризнувшись двома моментами, парижани заволоділи м’ячем, однак форсувати хід подій не бажали, вважаючи за краще неспішно розігрувати ігровий снаряд. Лише зрідка господарі грали вперед, сподіваючись на те, що Ібрагімович або Кавані зуміє зачепитися за м’яч. І за шведом, і за уругвайцем захисники “Челсі” наглядали, а тому загострити ситуацію нападником “ПСЖ” було непросто. Команда Моурінью тільки до середини тайму провела першу більш-менш осмислену вилазку до володінь парижан, пройшла передача на правий край, але простріл Азара не став проблемою для Сірігу. Не здригнувся італійський воротар і коли Фабрегас крутив зі штрафного – Сальваторе висунувся вперед і кулаками виніс м’яч.

Після закінчення півгодини гри трапився перший в матчі кутовий і, як наслідок, ще один небезпечний епізод біля воріт Куртуа. Парижани отримали право на корнер з правого краю, Лавессі виконав подачу на ближню штангу, куди увірвався Кавані і перевірив пильність Тібо – бельгієць був напоготові! “ПСЖ” мав три непоганих можливості відзначитися, але пробити Куртуа не зміг, а “Челсі” першим же ударом у ворота змусив капітулювати Сірігу. Гол організували три захисника (!) Лондонців: Террі підібрав м’яч на фланзі і відправив його в штрафну, де Кехілл п’ятою продовжив політ на Івановича, який головою пробив повз воротаря – 0: 1!

Сірігу засмучено хитав головою, його партнери з похмурими обличчями йшли до центру поля, а трибуни “Парк де Пренс” мовчали. І тільки на гостьовому секторі стадіону панувала святкова атмосфера, оскільки англійські фанати розуміли – як би не закінчився матч, їх команда виконала завдання мінімум. Деякий час “ПСЖ” перебував у прострації, переосмислюючи подію, і лише ближче до кінцівці тайму трохи активізувався. Однак крім неточного удару Ібрагімовича зі штрафного нічого збагнути в атаці господарі не змогли.

Наставнику “ПСЖ” Лорану Блану в перерві необхідно було вносити якісь корективи, але скромний вибір на лавці обмежував його дії, тому парижани вийшли на другий тайм в колишньому поєднанні гравців. Не можна сказати, що гра парижан кардинальним чином змінилася після розмови з рульовим, проте їм вдалося досить швидко відігратися. Господарі провели кілька безперспективних атак, з якими спокійно справлявся “Челсі”, після чого нехитрої комбінацією відновили статус-кво. Максвелл і Матюїді розіграли м’яч на лівому краю, Блейз вирізав крос в штрафну, де Кавані без опору наніс фірмовий удар головою в дальній кут – 1: 1!

“ПСЖ” підбадьорився і на радощах побіг вперед під схвалює шум “Парк де Пренс”. Господарі прорвалися через оборону гостей, Ібрагімович вискочив на Куртуа і пробив – голкіпер відбив удар Златана, а добивання Лавессі довелося в захисника лондонської команди! “Челсі” в цей відрізок доводилося непросто: гості терпіли і намагалися збити наступ господарів, які відчули, що можуть переломити хід зустрічі. Тим часом Кавані вигриз м’яч на лівому краю і заробив штрафний, Лавессі навісив, Давид Луїс зрізав ігровий снаряд, але той пройшов трохи вище мети!

Незважаючи на тиск “ПСЖ”, “Челсі” в активний пресинг не вступав і продовжував гнути свою лінію, роблячи головну ставку на надійну гру в обороні. В цілому, гості справлялися зі своїм завданням, але час від часу їх захист все ж давала збої. Так, Кавані красиво пройшов з лівого краю, прибравши зі свого шляху Матіча, але опинившись перед Куртуа з гострого кута, пробиваючи носком, не влучив у дальній кут! Гіркоту розчарування Едінсона, тренерського штабу і вболівальників парижан можна було зрозуміти, оскільки момент був з розряду гольових. Трохи пізніше уругвайський форвард намагався виправитися, але потрапити по м’ячу у падінні через себе Кавані не вдалося.

У кінцівці парижани позначили спроби вирвати перемогу і вже в компенсований час ледь не домоглися свого, але Куртуа потягнув удар Ібрагімовича.

“ПСЖ” не зміг виконати домогтися тих цілей, які ставив перед собою в першій грі, тоді як “Челсі” виконав завдання мінімум і перед матчем-на “Стемфорд Брідж” буде справедливо вважатися фаворитом протистояння.

Система обмена показами, Обмен визитами! Раскрути свой сайт бесплатно сам! обмен посещениями.