29.Бер.2015

Гол Фірміні приніс Бразилії перемогу в грі з Чилі

images-29Збірні Бразилії та Чилі зустрічалися минулого літа в 1/8 фіналу чемпіонату світу і тоді підопічні Хорхе Сампаолі були дуже близькі до того, щоб вибити господарів турніру вже в першому раунді плей-офф. Нападник “Ла Рохі” Маурісіо Пінілья напевно ніколи не забуде той матч на арені “Mineirao стадіон” в Белу-Орізорнті, бо його удар у поперечину воріт “селесао” тепер має відображення навіть на його обличчі – форвард вирішив зробити тату з цим моментом і підписав його “У сантиметрах той тріумфу”. Якби Пінілья послав м’яч трохи нижче, ніякої серії пенальті не було б, а так Маурісіо не забив з гри, не забив з точки і змушений був зі сльозами на очах залишати межі поля. Бразилія зі скрипом пройшла чилійців і продовжила свій шлях назустріч айсбергу у вигляді німецького “Бундестіму”.

Моменти тієї зустрічі досі свіжі в пам’яті, майбутнім літом команди, цілком імовірно, зустрінуться на Кубку Америки, але цього їм виявилося недостатньо, і вони вирішили провести ще й товариський матч. Федерації домовилися грати в Лондоні, де збірна Бразилії останнім часом відіграє чи не частіше, ніж на батьківщині. Днями “селесао” на “Стад де Франс” розібралися з французами і тепер мали намір перевірити свої сили на тлі команди Чилі, яка не збиралася поступатися фавориту і бажала продемонструвати власні амбіції.HollyDolly

“Ла Роха” з перших хвилин позначила бажання контролювати м’яч і не соромилася підключати до цього навіть голкіпера Клаудіо Браво, який вельми впевнено виходив з-під пресингу атакуючих футболістів “селесао”. У Бразилії за традицією найактивнішим був Неймар, але за нападником “Барселони” в дебюті полював Альборнос – захисник двічі грубо збив Джуніора, зриваючи атаку. Після другого порушення гравець оборони побачив перед собою жовту картку і змушений був діяти коректніше.

Незважаючи на те, що футболісти обох команд намагалися не підтримувати темп матчу, в стартові п’ятнадцять хвилин на полі “Емірейтс” не відбулося нічого по-справжньому цікавого. М’яч якщо і доходив до голкіперів, то тільки тому, що свої ж захисники віддавали їм передачі – іншої роботи не спостерігалося. Зате вистачало роботи у арбітра зустрічі Мартіна Аткінсона, який не завжди правильно трактував епізоди. Так, в середині тайму англійський арбітр просто був зобов’язаний видаляти з поля опорного хавбека збірної Чилі Гарі Медель, який після єдиноборства з Неймаром спеціально наступив на ногу бразильця. Судячи з усього, лаври Стівена Джеррарда і Мартіна Шкртела не дають спокою футболістові “Інтера”, але так йому потрібно було грати, коли він виступав у Прем’єр-лізі за “Кардіфф”.

Після чергового штрафного, заробленого Неймаром, подача ледь не перетворилася на результативний удар, але Браво був напоготові і вчасно зреагував. Потім все той же Медель кострубато брав м’яч на груди у штрафному і в підсумку відверто підіграв собі рукою, але арбітр і на цей раз пробачив Гарі. За рахунок фолів чилійці збили спроби бразильців перехопити ініціативу, і гра знову перемістилася в центр поля. Уболівальникам в такій ситуації доводилося розважати себе самостійно, тому вони запустили по стадіону хвилю.

У кінцівці тайму команди спробували пограти в футбол, але вийшло у них не надто переконливого, і жодного моменту ні бразильці, ні чилійці зміркувати так і не змогли. У перерві ж залишалося лише задатися питанням, для чого взагалі потрібні подібні товариські матчі?

Під час паузи обидва наставника обійшлися без замін, а другий тайм розпочався зі спроб збірної Чилі щось придумати попереду. Підопічні Хорхе Сампаолі провели кілька позиційних атак, але довести справу до удару по воротах не змогли. Коли ж Алексіс Санчес нарешті вдалося прикластися по м’ячу, вийшло непереконливо – ігровий снаряд полетів повз ворота Жефферсона.

Акурат до першої години матчу головний тренер збірної Бразилії Дунга провів відразу потрійну заміну, безумовно бажаючи підсилити гру своєї команди в атаці. Тим часом Алексіс Санчес, який грав на домашньому для нього стадіоні, пройшов Міранду і заробив штрафний, який сам же і взявся виконувати – пробив футболіст “Арсенал” над стінкою, однак і ворота бразильців перекинув. Трохи пізніше Санчес повторив спробу, цього разу м’яч пішов у ворота, але Джефферсон не дрімав і чітко зіграв по ігровому снаряду. Алексіс в ці хвилини був одним з небагатьох, хто намагався загострити гру, але його не підтримали партнери.

А на 72-й хвилині Бразилія на рівному місці відкрила рахунок. Провалилася оборона чилійців, Фірміні отримав пас від Данило, прибрав Браво і вразив ворота – 1: 0! Забитий м’яч на гру практично не вплинув. Чилійці, звичайно, спробували піти від поразки, але бразильці відбилися і здобули перемогу в матчі, який став абсолютним розчаруванням для тих, хто чекав відкритого атакуючого футболу з великою кількістю небезпечних моментів. Видовище було, м’яко кажучи, нудним.

Психология отношений, статьи по психологии на сайте Карифул.ру.