29.Бер.2015

Голландія на останніх хвилинах вирвала нічию у матчі з Туреччиною

images-5Після успішного виступу на чемпіонаті світу в Бразилії керівники Королівського футбольного союзу Нідерландів змушені були шукати заміну Луї ван Галю на посту головного тренера команди і в підсумку взяли вельми неоднозначне рішення на користь Гуса Хіддінка. Повернення досвідченого фахівця в національну команду, яку він вже очолював у період з 1994 по 1998 роки, викликало багато питань, в тому числі і у голландських експертів, журналістів і фанатів. А початок відбірної кампанії до чемпіонату Європи 2016 року лише підтвердило той факт, що сумніви були обґрунтованими. “Помаранчеві” стартували з поразки в Чехії, яке можна було б списати на випадковість, якби в третьому турі не пішла невдача в Ісландії, де місцеві хлопці знатно поганяли голландців і закономірно виграли з рахунком 2: 0.

На тлі виїзних поразок в іграх з прямими конкурентами і програного в Амстердамі товариського матчу з Мексикою збірна Голландії могла похвалитися лише перемогами над Казахстаном і Латвією, що жодним чином не могло служити хоч якоюсь компенсацією за невдачі. У зв’язку з цим, напередодні п’ятого туру відбірної кампанії від команди Гуса Хіддінка чекали переконливої ​​гри і перемоги в домашній зустріч з Туреччиною. Однак дружині Фатіха Теріма, що провалила старт, і зовсім нікуди було відступати – “червоно-білі” відправлялися в Амстердам за очками, що зраджувало матчу додаткову інтригу.HollyDolly

Як і очікувалося, голландці зі стартовим свистком Фелікса Бриха взяли м’яч під свій контроль і почали нарощувати перевагу у володінні, комбінуючи на чужій половині поля. Підопічні Фатіха Теріма, який залишив на лавці кілька вельми іменитих виконавців, нічого проти подібного ходу зустрічі не мали і спокійно відійшли в оборону, роблячи ставку на гру другим номером. Тим часом “помаранчеві” зметикували першу розумну атаку в матчі, коли Мемфіс Депай обігрався з партнером, з лівого флангу увійшов у штрафну і пробив у дальній кут – Волкан не дрімав і виручив гостей, потягнувши непростий м’яч.

Відсидівшись в обороні, збірна Туреччини підготувала гідну відповідь. Джанер пройшов по лівому флангу і виконав прострільну передачу в центр, там м’яч отримав Бурак Їлмаз, який занадто довго розвертався і в результаті з забійної позиції пробив у когось із захисників господарів. Що цікаво, незважаючи на те, що голландці більше працювали з м’ячем і змушували турецьких футболістів постійно за ним бігати, гості в першій половині тайму абсолютно не порушували правила, діючи гранично коректно.

У команди Гуса Хіддінка, як і в невдалих осінніх матчах, було відсутнє необхідне рух в атаці, у зв’язку з чим, тотальну перевагу в контролі м’яча не мало ніякого ефекту. Більше того, з середини тайму турецька збірна крім надійної гри в обороні стала регулярно і досить непогано контратакувати. “Помаранчеві” не звернули на це належної уваги, за що були покарані на тридцять шостій хвилині. Колишній гравець казанського “Рубіна” Тёре пройшов по правому флангу і навісив у штрафну, де Шен скинув м’яч на Бурака Йілмаз, який за допомогою рикошету від Мартінса Інді застав зненацька Сілессена – 0: 1!

Голландія досить швидко могла відігратися. Господарі отримали право на штрафний, Снейдер доставив м’яч на Де Час, а той в дотик пробив – Волкану було непросто, однак він не здригнувся і виручив гостей! А на щось більше до перерви “помаранчеві” виявилися не здатні. У перерві Гус Хіддінк замість Війнальдум випустив Нарсінг, але ніякого швидкого ефекту це не принесло – турки і раніше виглядали нічим не гірше голландців.

Тим не менш, саме вийшов на заміну Нарсінг ледь не зрівняв рахунок, коли Волкан не кращим чином зіграв на виході і вибив м’яч точно на суперника, який кострубато пробив по порожніх воротах, але послав ігровий снаряд поруч зі штангою! Після закінчення години гри на дальній удар наважився Афеллай – колишній вінгер “Барселони” приклався на славу, але Волкан зумів врятувати команду Фатіха Теріма і перевів м’яч на кутовий.

Час від часу вболівальники на трибунах “Амстердам Арени” починали посвистувати, причому не тільки гостьові фанати, яких традиційно для Туреччини було багато, але і ті, хто прийшов підтримати господарів. Голландці чинили тиск, але час йшов, а цифри на табло ніяк не могли радувати публіку. Розумів це і Гус Хіддінк, який зважився кинути в бій Баса Доста, який набрав відмінну форму в “Вольфсбурзі”.

Вихід таранного форварда повинен був додати атаці Голландії потужності, але головна проблема господарів полягала в креативності. Нападників попереду було предостатньо, тільки от м’яч до них доходив вкрай рідко, оскільки “помаранчеві” діяли занадто тривіально, що було на руку гостям. Врятувати батьківщину класним ударом зі штрафного мав намір Снейдер, але Уеслі трохи підвела точність. Незабаром аналогічна проблема спіткала тільки що вийшов Віллемса – Джетро бив без перешкод після передачі Нарсінг, але пустив ігровий снаряд над поперечиною.

Зрозуміло, чим ближче був кінець зустрічі, тим хащі гості вдавалися до улюбленим футбольним хитрощів, які були спрямовані на те, щоб потягнути час. А коли глядачі вже потягнулися до виходів, Снейдер відвів Голландію від поразки, коли пробив у Хунтелаара, від якого м’яч опинився в сітці – 1: 1! Звичайно ж, господарі спробували на куражі вирвати перемогу, але гості вистояли.

“Помаранчеві” відверто погано грають під керівництвом Гуса Хіддінка і навіть нічиєї по такій грі повинні бути задоволені. А от Туреччина напевно буде шкодувати про втрачену перемогу.