26.Лют.2015

“Монако” в Лондоні шокує “Арсенал”

В останні кілька років лондонський “Арсенал” у Лізі чемпіонів регулярно виступав за відпрацьованою схемою: команда Арсена Венгера займала друге місце в групі, вже на стадії 1/8 фіналу отримувала в суперники одного з фаворитів турніру, вилітала і приймалася нарікати на жорстокий жереб. Час від часу траплялися й інші варіанти розвитку ситуації, але вони виглядали винятками з правил. У поточному розіграші турніру “каноніри” пішли по протоптаною стежкою і програли боротьбу за перше місце в квартеті дортмундської “Боруссії”. Однак цього разу жеребкування пройшла для “Арсеналу” набагато вдаліше і в першому раунді плей-офф лондонцям в суперники випав “Монако”.

Команді з Монте-Карло досить несподівано виграла свою групу, випередивши такі команди як “Байєр”, “Зеніт” і “Бенфіка”, проте всі чудово розуміли, що в цьому випадку не обійшлося без збігу обставин. При всій повазі до монегаскам, їх не вважали грізним опонентом і хотіли отримати в суперники по 1/8 фіналу практично всі команди, які посіли другі місця в квартетах. Не дивно, все ж є велика різниця грати з “Монако” або з такими колективами як “Баварія”, “Реал” або “Барселона”.HollyDolly

Таким чином, “Арсенал” незвично для себе отримала статус фаворита, який підкріплювала форма команди Арсена Венгера. “Каноніри” виграти п’ять матчів з шести в Прем’єр-лізі і піднялися на третє місце. Що правда, “Монако” в чемпіонаті Франції також помітно додав у грі і в результатах. Монегаски виграли сім ігор з останніх десяти, пропустивши всього-на-всього один м’яч.

Зустріч на “Емірейтс” почалася з того, що надійна оборона команди Леандро Жардіма дала збій вже на другій хвилині, коли захисники прогавили Уелбека: Данні вискочив на закид по правому флангу і завдав сильний удар – над поперечиною пройшов м’яч! “Арсенал” активно діяв в дебюті, явно розраховуючи на швидкий м’яч, проте “Монако” вдалося витримати стартовий тиск господарів і поступово заспокоїти темп. Після того як швидкості помітно впали, гості відсунули гру до середини поля і навіть провели кілька вилазок на чужу половину, позначаючи бажання налагодити контргру.

У зв’язку з тим, що на полі цікавих подій було небагато, вболівальники, що заповнили арену, переключили свою увагу на Дімітара Бербатова. Болгарського форварда, коли той отримував м’яч, фанати господарів завзято освистували, нагадуючи йому про ті часи, коли він виступав за принципового суперника “канонірів” “Тоттенхем”. Сам Бербатов багато рухався попереду і часто пропонував себе під передачу, але м’яч до Дімітара доходив не так часто, як йому б хотілося. Тим не менш, головне завдання “Монако” полягала зовсім не атаці, а в обороні, і з нею підопічні Леонарду Жардіма справлялися.

До півгодини матчу на дві команди не було жодного удару в площину і це повністю влаштовувало “Монако”, але не могло радувати “Арсенал”. Виправити ситуацію для “канонірів” спробував лідер команди в поточному сезоні Алексіс Санчес, але підступний удар чилійця за комір голкіперу пройшов над поперечиною воріт Субашич. Трохи пізніше “канонірам” вдалося непогано розіграти м’яч, нарешті пройшовши оборону суперника, Бельерін виконав простріл у штрафну, де Жиру невдало підставив ногу і з хорошої позиції відправив м’яч на трибуну.

Поки “Арсенал” академічно атакував, “Монако” збігав у контратаку і вхопив удачу за хвіст. Кондогбія завдав дальній удар, м’яч влучив у Мертезакера, змінив напрям і дезорієнтував віспинами, який лише поглядом проводив ігровий снаряд, влітає в сітку його воріт – 0: 1! Здавалося, що пропущений м’яч розбудить “канонірів” і ті максимально потужно проведуть залишилися до перерви хвилини, однак нічого подібного не було. Господарі, звичайно, спробували піджати монегасків, але ефективності в атаках команди Арсена Венгера і раніше було мінімум.

У перерві французький наставник “Арсеналу” не став вносити якісь зміни до складу, продовжуючи вірити в тих гравців, яких він випустив з перших хвилин. Як і очікувалося, з відновленням гри господарі кинулися в атаку, тоді як гості практично всім складом відійшли в оборону і продовжували займатися звичною для себе справою – руйнувати конструктивні дії суперника. Небезпечно могло бути біля воріт “Монако”, коли Жиру рвався на подачу Касорла зі штрафного, але Олів’є знов не вдалося завдати точного удару. “Арсенал” тиснув і загрався, пропустивши контратаку, в ході якої провалилася вся лондонська команда, монегаски втекли два в одного і досвідчений Бербатов пробив повз Віспини – 0: 2.

Відіграти один м’яч “каноніри” могли дуже швидко. Фабіньо невдало вибив м’яч на Санчеса, Алексіс тут же вискочив на удар і завдав потужний удар – Субашич парирував перед собою, а Жиру з кількох метрів примудрився пробити по “горобцях”! “Монако” про контргру не забував і ледь не забив третій м’яч. Підопічні Леандро Жардім знову прекрасно розбіглися попереду, Мартіаль зусиллями Дірара і Моутінью був виведений на удар, але Оспіна вчасно вискочив з рамки воріт і в ближньому бою виручив господарів! Незабаром сам Моутінью здорово розібрався з опонентом, але пробив трохи вище цілі.

Ще один шанс роздрукувати воріт монегасків у “Арсеналу” був, коли Санчес вивів на побачення з голкіпером Уолкотта, Тео розібратися з Субашич не зміг, а під добивання Уелбека встиг кинутися хтось із захисників гостей! Час йшов, шок з осіб Арсена Венгера і його асистентів нікуди не пропадав, а “Монако” продовжував виглядати дуже солідно на тлі розгубленого і сумбурного “Арсеналу”. Доходило до того, що гості дозволяли собі грати під “Оле!”, Яким фанати гостей вітали кожен точний пас своїх улюбленців.

В ендшпілі господарі пішли на штурм і все ж зуміли відіграти один м’яч: Окслейд-Чемберлен завдав класний удар з лінії штрафного – 1: 2! “Каноніри” побігли рятувати матч і знову були покарані. Гості розтиснули пружину, Феррейра-Карраско вискочив на віспинами і пробив у нижній кут – 1: 3!

“Монако” шокує “Арсенал”, роблячи серйозну заявку на вихід у чвертьфінал Ліги чемпіонів.

Так вы сможете быстро выучить английский по скайпу с носителем языка.