16.Бер.2017

“Монако” вибив “Манчестер Сіті” з Ліги чемпіонів

У першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів “Манчестер Сіті” і “Монако” влаштували справжній футбольний спектакль. Команда Леонарду Жардім першою пропустила, потім двічі вела в рахунку, але в підсумку зазнала поразки з незвичайним для футболу, та ще й на такому рівні, рахунком 3: 5. На рідному “Луї II” монегаски мали всі шанси відігратися, адже в цьому сезоні вони відрізняються надзвичайно потужною грою в атаці. Але і команда Хосепа Гвардіоли завітала в Монако не відстоювати результат першої зустрічі, а грати в свій футбол і забивати.

Леонарду Жардім справив дві перестановки в складі “Монако” в порівнянні з першим матчем, причому обидві були змушені. У центрі оборони не мав права грати дискваліфікований Каміл Глік, який отримав зайву жовту картку в Манчестері. Компанію Андре Раджі в захисті склав Жемерсон. В атаці ж не виявилося Радамеля Фалькао, який не встиг відновитися після пошкодження. Колумбійського форварда замінив Валер Жермен.

Хосеп Гвардіола також зробив дві рокіровки, але вони торкнулися виключно тактичних міркувань. Фернандіньо не чудово зіграв у першому матчі зліва в обороні. Бразилець повернувся в опорну зону, а зліва в обороні розташувався Гаель Кліші. Жертвою цього рішення став Яя Туре – івуарієць залишився в запасі. Друга зміна сталося в центрі оборони – Ніколас Отаменді поступився своїм місцем Александар Коларову.

Перший небезпечний момент “Монако” створив дуже швидко. Після грубої помилки Фернандіньо в центральній зоні Кіліан Мбаппе вийшов на оперативний простір і без перешкод пробив з лінії штрафного майданчика – Кабальєро відбив м’яч. 18-річний форвард монегасків реабілітувався дуже швидко. Розіграш кутового почався яскравим проходом Менді (Бенжамен пішов від двох суперників, як від дітей), а завершився прострілом від Бернарду Сілви. Мбаппе уникнув офсайду з з меж воротарського переправив ігровий снаряд за призначенням.

В середині першого тайму м’яч знову побував у сітці воріт “Манчестер Сіті”, але гол Киліана Мбаппе з правого краю штрафного майданчика був справедливо скасований через положення поза грою під час передачі з глибини. На деякий час гра заспокоїлася, поки під кінець півгодини ігрового часу “Монако” не забив другий гол. Затяжну атаку провели підопічні Леонарду Жардіма, в її завершенні Бенжамен Менді здорово прострілив у центр штрафного, а Фабіньо точно пробив у дотик.

Надалі “Монако” продовжував радувати своїх уболівальників, показуючи якісний футбол. Господарі почували себе спокійно і отримували задоволення від футболу. Бернарду Сілва в одній з позиційних атак навіть дозволили собі ефектний пас п’ятою. А ось у “Манчестер Сіті” нічого не виходило. За весь перший тайм команда Хосепа Гвардіоли НЕ завдала жодного (!) Удару в сторону воріт суперника.

Як це не дивно, Хосеп Гвардіола не зробив жодної заміни в перерві. Проте, “Манчестер Сіті” став більше часу проводити з м’ячем і, як наслідок, атакувати. На п’ятдесят сьомій хвилині гості з Англії створили відмінний момент. Після розрізає передачі Рахім Стерлінг справа вийшов на голкіпера, але не наважився бити з гострого кута. Покотив він м’яч в центр на Агуеро, той вже готувався вразити порожні ворота, проте в останній момент ігровий снаряд з ноги аргентинця зняв Андре Раджі. Незабаром передача на Агуеро на лінію воротарського вже пройшла, але Серхіо першим дотиком пробив над воротами.

З плином часу “Монако” став притискатися до своїх воріт, що могло обернутися для господарів проблемами. На екваторі другої половини забійний момент був у Агуеро. Аргентинський форвард вийшов на побачення з Даніелем Субашич після передачі від Сілви, але в ближньому бою верх взяв хорватський воротар. Страж воріт господарів продовжував грати здорово, проте навіть він не допоміг своїй команді на сімдесят першій хвилині. Субашич відбив м’яч в сторону після удару Стерлінга, але на добиванні вдало зіграв Лерой Сані.

Тепер вже “Монако” потрібно було йти вперед, що з психологічної точки зору було непросто. На сімдесят сьомій хвилині після стандарту підопічні Леонарду Жардіма забили третій гол! Після подачі зі штрафного Тьемуа Бакайоко виграв боротьбу і головою відправив м’яч у сітку. “Манчестер Сіті” кинувся в атаку, але не перевищував в цьому. Хосеп Гвардіола пішов ва-банк і випустив замість Кліші Іхеначо. Проте, моментів біля володінь Субашич практично не спостерігалося.

Підсумковий рахунок – 3: 1. Монегаски відігралися на своєму полі після гостьової поразки і пройшли до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Браво, “Монако”! Браво, Леонарду Жардім!